Impressum

Home

IOR taktické puškohledy

Více jak 65 let se S.C. IOR S.A. spezializuje na zpracování optického skla

IOR poskytuje 30-ti letou záruku na optické a kovové díly puškohledu

IOR vyrábí kvalitní optické přístroje a puškohledy pro nejvyšší nároky. Firma byla zaožena v roce 1936. Od 60. let IOR spolupracuje s firmami jako  FOG und PENTACON, LEITZ, C. ZEISS, SCHNEIDER atd. V 90. Letech byla firma modernizována a restrukturalizována a puškohledy a optické přístroje pro střelbu tvoří pouze část její produkce.

 

V roce 2003 prezentovala IOR (jako první firma ceslosvětove) na Shot Show v USA puškohled s 6 x zoom a vysokým zorným polem. Následovaly puškohledy s 7 x  zoom a před pár lety dokonce puškohled  s 10 x  zoom.

Až na normované díly vyrábí IOR všechny kovové díly sama na moderních CNC strojích. Nepoužívá zádné levné plastové díly, dokonce i rektifikační točítka  a klapky jsou soustruženy a frézovány.  Optické sklo pochází výhradně od firmy Schott  Germany a je broušeno na potřebné čočky, které jsou pak  povrchově ošetřeny výcevrstvým tvrzením.

Akce

Velice oblíbený „long range sniper“ puškohled se 4 x zoom je vybaven MIL záměrným obrazecem ve FFP s centrickým bodem. Puškohled má digitální osvětlení záměrného bodu s „touch systemem“. Tento centrický bod zakrývá pouze 0,1 MIL = 1 cm a tím umožňuje při minimálním zakrytí cíle velice přesné míření. Rektifikační tlačítka puškohledu jsou v MIL, přičemž 1/10 MIL = 1cm = 1 klik (linie na záměrném obraci i rektifikační tlačítka jsou tak ve stejné nomě MIL MIL) Samozřejmostí je stranová korekce paralaxy a velmi vysoké zorné pole při 6-ti násobném zvětšení.   Jako všechny IOR optické přístroje má i tento puškohled  optické čočky z kvalitního tvrzeného a povrchově upraveného skla německé firmy Schott.

 

V ceně tohto puškohledu je zahrnutý plastový kufr, sluneční clona a montážní kroužky.

6-24 x 56  35mm FFP                                                         -11%

Zvětšení

6 - 24 x

Optický průměr objektivu

56 mm

Zorné pole na 100 m

10,67 - 2,00 m

Vzálenost výstupní pupily

9,52 cm

Dioptrický rozsah okuláru

-4 bis +4 DPT.

Maximální stranová korekce na 100 m

20 MIL (70MOA)

Stranová korekce na  100 m

0,1 MRAD  (1 cm)

Průměr tubusu

35 mm

Délka

40,64 cm

Hmotnost

1,10 kg

Záměrný obrazec

MP8  -  0,1 MIL DOT

1.680,-  1.499,- € včetněl 20% DPH

ioroptikaustria@gmail.com

 

IOR Optik AUSTRIA

Styria Arms

Ing. Michael W. Mayerl

DI. Ludmila Mayerl

Bundesstrassee AIZ 66

8740 Zeltweg

Austria

 

IOR puškohledy prodáváme již od roku 2008. Pro naše zákazníky zprostředkováváme též záruční opravy a reklamace. Více informací ve všeobecných obchodních podmínkách.

V případě zájmu o jakékoliv puškohledy, i z našich rakouských webových stránek, nás kontaktujte:

Obchodní vedení: Ing. Michael Mayerl, Bundesstrasse AIZ  66, 8740, Zeltweg, Austria

Prodej: DI Ludmila Mayerl, Bundesstrasse AIZ  66, 8740, Zeltweg, Austria

Nabídka/ceny: Nevystavujeme a nezasíláme žádné nabídky. Platí ceny, které jsou uvedeny u produktů na našich webových stránkách. Malé díly jako montáže a montážní koužky mohou být objednány pouze v kombinaci s puškohledem. Z uvedených cen neposkytujeme žádné další slevy. Pokud zasíláme zboží poštou, připočítáme k těmto cenám  balné a poštovné do České republiky 19,- EUR.

Objednávka: Objednávky přijímáme písemně, mailem a jsou závazné.

Vystavení faktury a platba: Na základě objednávky vystavíme fakturu. Tato faktura je závazná a je okamžitě splatná. Zboží zasíláme až po připsání platby na náš firemní účet. Pri osobním vyzvednutí lze fakturu zaplatit hotově na místě. Zaplacením Faktury zákazník akceptuje a potvrzuje tyto všeobecné obchodní podmínky.

Dodací lhůty: 1-2 týdny po připsání platby na náš účet pokud máme zboží na skladě v Rakousku, 3-4 týdny pokud je zboží na skladě u výrobce (výjimky: firemní dovolená, námi nezavinené zdržení u dodavatelů a výrobců, nebo při zásahu vyšší moci). Zrušení objednávky a náhrada škody z důvodu prodloužení dodací lhůty  jsou vyloučeny a jakékoliv nároky neakceptujeme.

Dodání: Zboží zasíláme zásadně pouze Rakouskou poštou a zásilky jsou pojištěny pouze na minimum. Pokud si zákazník přeje zásilku pojistit na vyšší částku, musí nám to výslovně oznámit při objednání a zaplatí zvýšené náklady na pojištění. Pokud se tak nestane, nepřebíráme žádnou zodpovědnost za jakékoliv škody a výslovně neručíme za žádné škody a ztráty při transportu.  Pro transport platí všeobecné obchodní podmínky Rakouské pošty.

Záruka a reklamace: IOR puškohledy mají 30-ti letou plnou záruku od výrobce. Protože IOR nenabízí žádné příme vyřízení záručních oprav, zprostředkuje pro své zákazníky firma IOR-Optik Austria vyřízení záruky. Náklady na přepravu k platí zákazník. Normální opotřebení nebo poškození, která zaviní sám zákazník neodborným používáním, jsou ze záruky výrobce vyloučena. Stejně tak jsou z reklamace vyloučeny škody způsobené neodbornou montáží.  V případě problémů s přesností střelby nabízíme přezkoušení montáže, popř. puškohled sami namontujeme. Zákazníkovi účtujeme 80,- EUR/hodinu + materiál.

Odstoupení od smlouvy/vrácení zboží: Zákazník má právo nepoškozené zboží v originálním balení vrátit zpět během 14-ti dnů od převzetí zásilky. Zákazník zašle během této lhůty zboží zpět s písemným vyjádřením, že nepoškozené zboží vrací. Z tohoto práva vrácení zboží je vyjmuto zboží výrazně zlevněné (akční ceny), na přání zákazníka specielní a na míru zhotovené nebo zpracované zboží, použité a poškozené zboží. Ručení: Každý zákazník IOR Optik - Austria, který zachází s výrobky zakoupenými u nás, jedná na vlasní riziko a je za své jednání sám zodpovědný. Neručíme a nepřebíráme zodpovědnost za žádné škody na životě na těle, zdraví nebo na majetku, které vzniky zacházením s produkty, které prodáváme.

Ochrana osobních dat: Osobní data zákazníků jsou uložena v našem počítači a slouží pouze pro potřeby firmy IOR - Optik AUSTRIA a nejsou předána žádným třetím osobám.

Místo plnění/soudní příslušnost: Pro veškeré objednávky je místem plnění Zeltweg. Soudní příslušnost Judenbrug.

Salvátorská klauzule: V přpadě, že jsou části tohoto ujednání neplatné, nepřesné nebo nebo nedostatečně popsané, zústávají ostatní ustanovení tohoto dokumentu platná. Místo neplatného ujednání platí všeobecné ujednání z obchodního zákonníku.

Všeobecné obchodní podmínky

Ochrana osobních údajů

Firma IOR Optik Austria - M.W. Mayerl zpracovává osobní data zákazníků výlučně k  naplnění smluvního vztahu.

 

Firma zpracovává pouze data požadovaná zákonem nebo  úředně stanovená. Data se zálohují na lokálních úložných médiích a budou po 7 letech smazána.

 

Firma nerozesílá žádné reklamní emaily a nepředává data třetím osobám.